Budapest lenyűgöző város, melyet a Duna folyó szeli ketté. A folyó felett átívelő hidak nemcsak a közlekedés fontos elemei, hanem a város ikonikus jelképei is. Íme a budapesti hidak sorrendje északról délre haladva, az építésük időpontjával együtt.
Megyeri híd
Ez a híd az északi bejárata Budapestnek, a Duna Északi összekötője. Az egyik legmodernebb híd a városban, impozáns struktúrája mellett fontos szerepet játszik a város északi, valamint déli részei közötti közlekedésben. A híd nemcsak a forgalmat szolgálja, hanem látványos építészeti alkotás, ugyanakkor Kerékpárral, illetve gyalogosan is áthaladhatunk rajta, valamint gyönyörködhetünk a tájban.
Építés éve: 2008-2010
Újpesti vasúti híd
A Budapesti hidak sorrendje közül a második híd azért különleges mert az Újpesti Vasútállomást köti össze a Duna partján található kerületekkel. A vasúti közlekedés mellett a gyalogosok, valamint a kerékpárosok áthaladását is biztosítja a Duna felett.
Építés éve: 2008-2009
K-híd
A K-híd a Duna középső részén található, fontos kapcsolatot biztosít Budapest északi, illetve déli részei között. Szintén fontos szerepet játszik a város közlekedésében, valamint jelentős forgalmi terhelést visel.
Építés éve: 2008-2010
Hajógyári híd
A Hajógyári híd a Hajógyári-szigetet köti össze a várossal. Fontos szerepet játszik a fővárosi közlekedési hálózatban.
Építés éve: 1994-1995
Árpád híd
Az Árpád híd az ötödik a Budapesti hidak sorrendje szempontjából. Újpest, illetve Pestszentlőrinc között található. A Budapesti hidak sorrendje szempontjából az egyik legforgalmasabb budapesti híd. Alapvető szerepet tölt be a város közlekedésében. Nevezetessége, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik fontos helyszíne volt.
Építés éve: 1939-1948 (a híd megépítése 1948-ra fejeződött be)
Margit híd
Budapest egyik legrégebbi hidja a Margit híd, mely a Duna egyik legkedveltebb szigetét, a Margitszigetet köti össze a várossal, ikonikus jelképe Budapestnek. A híd nevét Magyarország egyik legkedveltebb királyi személyiségéről, IV. Margit szent királynéról kapta.
Építés éve: 1872-1876
Széchenyi Lánchíd
A Széchenyi Lánchíd, vagy egyszerűen csak Lánchíd, talán Budapest legismertebb hidja. A város egyik jelképe. A hidat Gróf Széchenyi Istvánról, a hídon átívelő láncokról és a magyar építészek művészi képességeiről nevezték el. Budapesti hidak sorrendje szempontjából a Lánchíd építése vagyis újraépítése miatt fontos megemlíteni. Az eredeti híd 1945-ben súlyosan megsérült a második világháborúban, majd újjáépítették.
Építés éve: 1839-1849
Erzsébet híd
A híd a Duna közepén, a Széchenyi Lánchíd és a Petőfi híd között helyezkedik el. Fontos szerepet tölt be a város közlekedésében, valamint a turisztikai vonzerejében.
A híd Szász Endre tervei alapján készült, és eredetileg az Anker-központhoz vezetett.
Építés éve: 1961-1964 (a híd megépítése a második világháború után zajlott le, az 1958-as tervek alapján)
Petőfi híd
A híd az Erzsébet híd déli oldalán, a Szabadság híddal szemben található. Az eredeti híd elpusztult a második világháborúban, majd később újjáépítették. A hidat a híres magyar költő, Petőfi Sándor nevéről nevezték el.
Építés éve: 1933-1937
Rákóczi híd
A híd az 56-osok tere, illetve a Közvágóhíd között található. Az egyik legújabb híd Budapest szerte. A Rákóczi híd az utolsó a Budapesti hidak sorrendje szempontjából. A hidat a XVIII. századi magyar fejedelemről, II. Rákóczi Ferencről nevezték el.
Építés éve: 1992-1995
Összefoglalva
Budapesti hidak sorrendje északról dél felé: Megyeri híd, Újpesti vasúti híd, K-híd, Hajógyári híd, Árpád híd, Margit híd, Széchenyi lánchíd, Erzsébet híd, Petőfi híd, Rákóczi híd
Budapest hidjai nemcsak a várost kötik össze, hanem a város történelmének, valamint kultúrájának fontos részei is. Ezek az ikonikus szerkezetek emlékeztetnek a múltra, miközben a jövőbe mutatnak, mindemellett mindig emlékeztetnek bennünket Budapest lenyűgöző szépségére, sokszínűségére.